ارسال به دوست

جستجو

شهداء
بابائی مقدم
نام: حسین استان: قم
نام خانوادگي: بابائی مقدم شهرستان: قم
نام پدر: درجه: داوطلب
تاريخ تولد: 1343 عمليات:
تاريخ شهادت: 1360 محل شهادت:

در سرماي زمستان گرمايي خاص در فضاي خانه پديد آمد و حسين در روز دوم بهمن ماه سال 1343 در جوار حرم حضرت معصومه متولد شد. پدر او را با سيره اهل بيت (ع) آشنا ساخت. تحصيلاتش را تا پايان سال سوم راهنمايي ادامه داد و در همين زمان به جمع سربازان روح الله پيوست و همراه مردم غيور ايران فرياد مرگ بر شاه سر داد. خانواده مصرانه از او خواستند، در منزل بماند. اما او پاسخ داد: « اشكال ندارد، من براي مردن بيرون مي‌روم ».
تا اينكه انقلاب به پيروزي رسيد و حسين در پناه روح الله به حمايت از انقلاب پرداخت. با آغاز جنگ تحميلي بار سفر بست، اما مسئولان در هنگام ثبت‌نام، مانع حضور او در جمع سربازان شدند. بابايي بار ديگر با تغيير سال تولد خود در شناسنامه به محل بسيج رفت و اين بار نيز مأيوس به خانه بازگشت. او سرانجام با شناسنامه برادر بزرگتر خويش كه به علت تصادف فوت كرده بود، به جبهه هاي نبرد شتافت و مردانه از حريم پاك كشور دفاع نمود.
نوجوان 16 ساله ايران اسلامي روز دوازدهم مرداد ماه سال 1360 نداي حق را لبيك گفت. او سر خويش را نثار كاروان عاشورا نمود تا فرداي قيامت در پيشگاه زهراي اطهر (س) شرمنده نباشد، و او نيز چون امام عشق حسين بن علي (ع) سر خود را به حضرت دوست تقديم نمايد.
همزمان با شهادت حسين، برادرش حسن نيز به شهادت رسيد. پيكر پاك اين دو برادر را در گلزار شهداي شيخان به خاك سپردند.

نامه شهید :

مردم كاري نكنيد كه امام ناراحت شود و كمتر به فكر ماديات باشيد.
نظرات شما:


هيچ نظري ثبت نشده است

ثبت نظر:
© IranShahed.ir

Site by Behsaz

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت بهساز محفوظ می باشد