ارسال به دوست

جستجو

شهداء
باجلان
نام: قدرت الله استان: لرستان
نام خانوادگي: باجلان شهرستان: یزد
نام پدر: حیدر درجه: داوطلب
تاريخ تولد: 1347 عمليات:
تاريخ شهادت: 1364 محل شهادت: سلیمانیه عراق

قدرت الله باجلان فرزند حيدر در سال 1347 در خانواده‌اي مذهبي و متدين در شهر تهران متولد شد.
وي تحت تعليمات و توجهات والدين خود از همان کودکي با فرائض و واجبات دين مبين اسلام آشنا شد و از سن شش سالگي به اداي نماز و روزه‌داري پرداخت و به عنوان مکبر مسجد محل، عهده‌دار قيام و قعود مؤمنين شد. وي تحصيلات ابتدايي و راهنمايي را تا پايان سال دوم با موفقيت سپري کرد و به واسطه عشق و علاقه فراوان به فراگيري علوم حوزوي همراه برادر بزرگتر خود در حوزه علميه مسجد احمديه ثبت‌نام کرد.
در دوران شکوفايي انقلاب اسلامي به علت سن کم فعاليت چشمگيري نداشت، لکن همراه خانواده در ارهپيمايي‌ها و تظاهرات عليه رژيم ستم‌شاهي همگام بود و پس از پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي با عضويت در بيج به پاسداري از دستاوردهاي انقلاب اهتمام ورزيد.
شهيد باجلان شوخ‌طبع، صبور و آرام و در اداي احترام به والدين زبانزد خاص و عام بود. به واسطه برخورداري از صوت خوش آهنگش در ذاکري اهل بيت عصمت و طهارت (ع) مهارت به سزايي داشت. وي علاوه بر تحصيل در علوم حوزوي در امور فني از قبيل سيم‌کشي ساختمان استعداد و مهارت داشت. با شروع جنگ تحميلي براي حضور در جبهه‌هاي حق عليه باطل شناسنامه خود را تغيير داد. بيش از چهارده سال نداشت. که راهي جبهه‌هاي نور عليه ظلمت شد و بيش از چهار مرتبه به عنوان رزمنده با سپاهيان اسلام همراه شد.
او براي اولين بار در نماز جمعه تهران بر اثر سانحه بمب‌گذاري از ناحيه شکم آسيب ديد، به طوري که مدت‌ها از اعزام به جبهه منع شد. براي حضور مجدد در جبهه، به امام زمان (عج) متوسل شد و از آن حضرت خواست که به ازاي شفاي بيماري، باقي عمر را در جبهه سپري کند. شهيد باجلان در آخرين اعزام خود به جبهه اثري از ناراحتي جسمي در خود نديد و سرانجام در 23 اسفند ماه سال 1364 در عمليات والفجر9 در منطقه سليمانيه عراق، بر اثر اصابت ترکش خمپاره به نداي هل من ناصر ينصرني حسين زمان لبيک گفت و پيکر مطهرش در گلزار بهشت زهرا(س) آرام گرفت.

وصیت :

بسم رب الشهدا و الصديقين بهترين مرگها شهادت در راه خداست امام علي (ع) با سلام و درود به امام زمان (عج) امام امت و خانواده‌هاي معظم شهدا اين حقير عاشقي دلسوخته از عاشقان امام حسين (ع) و يکي از ياران ابوذر زمان امام است.نوشته‌هائي که مي بينيد وصيت نامه من است. از پدر و مادرم و همچنين امت حزب‌الله انتظار اين را داريم که از انصاران راستين امام امت باشند و از هيچ مصيبتي ترس نداشته باشند. زيرا زحمت کشيدن در راه خدا لذت دارد. ترس ندارد و از خواهرانم مي خواهم که در سوگواريها و سختيها همچون زينب باشيد مطيع امر ولايت فقيه باشيد پدر و مادرم در وصف شما زبانم بند آمده و دستم از حرکت ايستاده است زيرا که شما در هيچ موقعي از فرستادن فرزندانتان به جهاد در راه خدا دريغ نکرديد بهتر بگويم دريغ نکرديد هيچ، خودتان هم چون ياسر و سميه بوديد و هستيد براي اسلام و در آخر وصيتم از خداوند متعال خواستارم که به شما عزيزان پدر و مادرم طول عمر با عزت عنايت فرمايد.
نظرات شما:


هيچ نظري ثبت نشده است

ثبت نظر:
© IranShahed.ir

Site by Behsaz

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت بهساز محفوظ می باشد