ارسال به دوست

جستجو

شهداء
پازوکی
نام: نور الله استان: یزد
نام خانوادگي: پازوکی شهرستان: یزد
نام پدر: اسدالله درجه: سروان
تاريخ تولد: 1347 عمليات:
تاريخ شهادت: 1367 محل شهادت: اسلام اباد

نورالله پازوكي در روز دوم مرداد سال 1347 در بخش پاكدشت ورامين و در خانواده‌اي مذهبي ديده به جهان گشود. از همان كودكي به مسجد و روحانيت انس و علاقه‌اي خاص داشت. هنگامي كه نورالله تحصيلات خود را در مقطع راهنمايي ادامه مي‌داد، حركت‌هاي انقلابي در گوشه و كنار كشور به رهبري امام خميني (ره) جهت براندازي رژيم پهلوي آغاز شده بود.
هنگامي كه نصرت‌الله برادرش به جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل پيوست و به اسارت دشمن درآمد، او با خودش عهد كرد كه تا آخرين لحظه به راه برادر و پيمان خويش با امام امت پايدار بماند؛ به همين دليل به عضويت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي درآمد.
او مدتي در كردستان با سمت فرمانده‌ي گردان حمزه و لشكر 27 محمد رسول‌الله (ص) درآمد و در عمليات خيبر، بدر، والفجر 8، كربلاي 1، كربلاي 5، كربلاي 8، بيت‌المقدس 2 و بيت‌المقدس 4 شركت داشت و چندين بار مجروح شد؛ اما هر بار هنوز بهبودي كامل پيدا نكرده بود كه با همان حالت بيماري عازم جبهه‌ها مي‌شد.
بعد از پايان آتش‌بس و برقراري صلح و آرامش ميان ايران و عراق، در آخرين روزهاي جنگ جهت سركوبي منافقين از خدا بي‌خبر در عمليات پيروزمند مرصاد شركت كرده و در روز پنجم مرداد سال 1367 در سنّ 20 سالگي به آرزوي ديرينه‌اش كه همان شهادت بود، دست يافت. پيكر پاك او را در گلزار ده امام پاكدشت به خاك سپردند.
نظرات شما:


هيچ نظري ثبت نشده است

ثبت نظر:
© IranShahed.ir

Site by Behsaz

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت بهساز محفوظ می باشد