ارسال به دوست

جستجو

شهداء
حیدری
نام: خیرا... استان: گیلان
نام خانوادگي: حیدری شهرستان: رشت
نام پدر: درجه: داوطلب
تاريخ تولد: 1337 عمليات:
تاريخ شهادت: 1360 محل شهادت: هویزه

شهيد خير ا... حيدري پاشاكي در سال 1337 در روستاي پاشاكي ديده به جهان گشود. دوره ي ابتدايي را در مدرسه شهيد گمنام پاشاكي و دوره ي راهنمايي را در پايين محلّه ي پاشاكي و دوره ي متوسطه را در رشت سپري نمود ودر سال 57 موفق به دريافت ديپلم شد.
در دوره ي نوجواني در محضر يكي از روحانيون رشت به كسب علوم و مسائل اسلامي ، اخلاقي وسياسي پرداخت. به قرآن و آموختن آن عشق و علاقه اي وافر داشت.
ايشان در اوايل انقلاب درك كرده بود كه انسان بايد تحرّك داشته باشد و براي رهانيدن انسانهاي مظلوم و به بند كشيده شده ، بايد به روشنگري بپردازد.
مطالعه ي كتاب هاي دكتر شريعتي وشهيد مطهّري ومطالعه ي مبارزات سيّد جمال الدين اسد آبادي وديگر مبارزان از ايشان انساني مبارز ساخته بود.
در پيروزي انقلاب نقشي عظيم داشت واز تاريخ 22 بهمن 57 از دفتر انجمن اسلامي دبيرستان دكتر شريعتي رشت ، كارهاي خود را رسماً شروع نمود و با گروهكهاي مزدور و منافق درگيريهاي زيادي داشت و يك بار هم در درگيري دانشگاه گيلان از ناحيه ي منافقان آسيب ديده بود.
گاهي در زادگاه خويش نيز با افراد ضدّ انقلاب درگير بود. و مردم را به سوي معنويات دعوت مي كرد.
ايشان زماني كه برگه ي اعزام به سربازي به دستش رسيد ، بعد از گذراندن دوره ي آموز نظامي به غرب دزفول اعزام شد و در تاريخ 11/12/60 بر اثر اصابت ترك خمپاره ي دشمن و اصابت آن به ناحيه ي پشت و سر و شكم به خيل شهيدان پيوست.
نظرات شما:


هيچ نظري ثبت نشده است

ثبت نظر:
© IranShahed.ir

Site by Behsaz

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت بهساز محفوظ می باشد