اخبار
چهارشنبه¡ ۱۶ اسف ۱۳۹۱
فرزندان شهدا باید نخبگی خود را در جامعه بروز دهند

مهندس زریبافان در جمع فرزندان شاهد شاغل در ستاد بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد تهران بزرگ بر لزوم بروز توانمندی ها و نخبگی های فرزندان معظم شهدا در جامعه تاکید کرد.
 

به گزارش بشرا، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدار صمیمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: شهدا همواره شاهد اعمال و کردار ما هستند و فرزندان شهدا در همه مکان ها و زمان ها از امداد پدران شهیدشان برخوردارند.

مهندس زریبافان تصریح کرد: حضور فرزندان معظم شاهد در ساختار اداری بنیاد، یک فرصت است و بنده همواره از انتصاب فرزندان شاهد پویا و فعال در پست های مدیریتی بنیاد استقبال کرده ام و امیدوارم حضور خالصانه و شایسته ی این عزیزان در دیگر دستگاهها موجب افزایش رغبت آنها در به کارگیری فرزندان شهدا در پست های سازمانی باشد.

وی با بیان خصوصیاتی از شهدای معزز ایران اسلامی، آنها را افرادی معتقد به ارزشها، موقعیت شناس، وظیفه شناس، فداکار، پر تلاش، آرمانگرا و واقعگرا، متین، صبور، دلسوز، قدرشناس و قانع معرفی کرد و خطاب به فرزندان شاهد حاضر در جلسه گفت: وقتی شما عزیزان، فرزندان چنین افراد ارزشمندی هستید، باید خصوصیات آنها در شما ظهور پیدا کند و با الگوگیری از آنها راهشان را ادامه دهید.

مهندس زریبافان با تاکید بر ضرورت مطالعه وصیتنامه های شهدا، همراه داشتن و بلکه از حفظ کردن وصیتنامه های شهدا توسط فرزندانشان را بسیار واجب و ضروری و البته راهگشا قلمداد کرد و آن را برای فرزندان شاهد شاغل در بنیاد شهید و امور ایثارگران یک تکلیف اداری دانست.

معاون رئیس جمهور یادآور شد: تمامی افراد جامعه معظم ایثارگری، در حقیقت عضو یک خانواده هستند و نباید میان فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان افتراقی وجود داشته باشد، چرا که همه آنها برای تحقق یک هدف به میدان جنگ رفته و ایثارگری نموده اند.

مهندس مسعود زریبافان متذکر نقش حساس فرزندان شهدا در محیط اجتماعی شد و خطاب به آنان گفت: نگاه مردم جامعه به شما فرزندان شهدا نگاهی دقیق و ریزبینانه است و رفتارها و سکنات شما در همه حال مورد توجه دقیق مردم است، چرا که انتظار مردم از شما، بسیار متفاوت است و این امر، مسئولیت اجتماعی شما عزیزان را سنگین تر کرده است.

رئیس بنیاد در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: هر گاه در امر خدمتگزاری به فرزند شهیدی به مشکل و بن بست برخورد میکنم، به پدر همان فرزند شهید متوسل می شوم و این توسل باعث گره گشائی از مشکل می شود.

لازم به ذکر است، این دیدار با تقدیر فرزندان شهدا از مهندس زریبافان به خاطر زحمات فراوان وی در امر خدمت رسانی به خانواده های معظم شهدا با اهدای لوح تقدیر به وی و نیز پرسش و پاسخ پیرامون مسائل گوناگون فرهنگی و رفاهی به پایان رسید.

نظرات شما:


هيچ نظري ثبت نشده است

ثبت نظر:
© IranShahed.ir

Site by Behsaz

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت بهساز محفوظ می باشد