اخبار
دوشنبه¡ ۲۹ آذر ۱۳۸۹
طرح حماسه عاشوراییان تبلور اتحاد مردم و ولایت پذیری است

کی از برندگان مسابقه طرح یادمان حماسه عاشورائیان گفت: طرح یادمان حماسه عاشورائیان که در فراخوان این مسابقه ارائه دادم، تبلوری از اتحاد و ولایت پذیری مردم است.
مریم حضوری در گفت وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس (توانا)، به هدف خود در ارائه طرح یادمان «حماسه عاشورائیان» اشاره کرد و اظهار داشت: دین اسلام، روز عاشورا و امام حسین (ع) برای ما خیلی مهم است و متأسفانه بعد از انتخابات سال گذشته اتفاقاتی در کشور افتاد که در پایان منجر به هتک حرمت روز عاشورا و اصل ولایت شد.
وی با بیان این که روز عاشورا در هیئت عزاداری اطراف پل حافظ بودم و هتک حرمت به این روز مقدس را به طور مستقیم مشاهده می کردم، ادامه داد: سوت زدن ها، کف زدن ها و رقصیدن ها در این روز مقدس، هتک حرمت به امام حسین (ع)، اهل بیت ایشان و رهبر معظم انقلاب بود و به طور کلی آنها می خواستند، نظام مقدس جمهوری اسلامی را زیر سؤال ببرند.
این مهندس معماری بیان داشت: ما در جامعه ای زندگی می کنیم که اسلام دین ماست؛ زمانی که در این جامعه فردی به ولایت فقیه توهین کند، گویی که به امام حسین (ع) توهین کرده است و اگر فردی به امام حسین (ع) توهین کند، گویی به ولایت فقیه توهین کرده است.
* اتحاد و همبستگی مردم در طرح یادمان حماسه عاشوراییان
وی اضافه کرد: پس از این فاجعه، مردم در روز 9 دی حماسه بزرگی آفریدند و بنده نیز دوست داشتم کاری انجام دهم تا این که در فراخوان مسابقه طرح یادمان حماسه عاشوراییان برای ارج نهادن به حماسه 9 دی و گردهمایی مردم، در این مسابقه شرکت کردم.
حضوری اضافه کرد: برای طراحی یادمان حماسه عاشوراییان، از همسرم امیر دیبا، یکی از برندگان مسابقه یادمان حماسه عاشورائیان کمک گرفتم و در طول 4 روز این طرح را به پایان رساندم.
وی افزود: در 2 طرحی که از سوی ما ارائه شد، اتحاد و همبستگی مردم در حماسه 9 دی مشاهده می شود.
یکی از برندگان مسابقه طراحی یادمان حماسه عاشورائیان به طرح خود اشاره کرد و بیان داشت: مکعبی که در طرح یادمان حماسه عاشورائیان، مشاهده می شود، نشان از همبستگی و اتحاد مردم است؛ جاهای خالی اطراف مکعب، جای خالی شهدا را بیان می کند و استعاره از این است که شهدا در دنیای ما نیستند ولی یاد آنها موجب اتحاد می شود.
وی بیان داشت: در این طرح و مکعب خالی، در فضای باز افرادی مشاهده می شود و این پیام را می دهد که این افراد می توانند، همبستگی را ببینند و به مردم بپیوندند.
* تبعیت از ولایت و همبستگی ما موجب ناامیدی دشمن می شود
حضوری یادآور شد: من در این اثر سعی کردم انزجار خود را از کسانی که به روز عاشورا و اصل ولایت هتک حرمت کردند را نشان دهم و به مردم بگویم که با همبستگی و پیروی از ولایت آسیبی به مملکت ما نمی رسد و دشمن ناامید می شود.
وی ادامه داد: کسانی که به روز عاشورا و اصل نظام بی حرمتی کردند خیلی محدود بودند و حماسه 9 دی نشان داد که اکثریت مردم با این کار مخالف بودند.
* یادمان حماسه عاشورائیان در محل وقوع این حماسه ساخته شود
این طراح یادمان حماسه عاشورائیان در خصوص ساخت این یادمان در یکی از میادین اصلی شهر تهران بیان داشت: میدان انقلاب شاهد حماسه مردمی و بزرگ 9 دی بود و اگر این یادمان در میدان انقلاب ساخته شود، این نقطه برای همیشه یادآور حماسه 9 دی خواهد بود.

نظرات شما:


هيچ نظري ثبت نشده است

ثبت نظر:
© IranShahed.ir

Site by Behsaz

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت بهساز محفوظ می باشد